Odwiedza Nas

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Warto odwiedzić

Diecezja Sandomierska

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Złoty Jubileusz kapłaństwa Ks. Kan. Romana Wołoszyna

Bóg wie, co robi. Nie myli się w przydzielaniu ludziom, czasu. Każdemu daje czas na zrobienie tego, co chce by zrobił. Kapłan jest tym, kto mimo upływającego czasu nie przestaje promieniować młodością ducha, jakby zarażając nią osoby, które spotyka na swojej drodze. Złoty Jubileusz kapłaństwa to 50 lat posługi kapłańskiej słów i sakramentu, niesionych ludowi Bożemu. Ileż refleksji, wspomnień i myśli ciśnie się w tym historycznym dniu i niepowtarzalnym Jubileuszu.

 

Jan Paweł II mówił „każde powołanie kapłańskie w swojej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka”. Każdy z kapłanów doświadcza tego bardzo wyraźnie w całym swoim życiu, ponieważ powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania. Ty drogi Jubilacie swoje powołanie przemieniłeś w czyn i dalej wypełniasz wolę Pana. Dziękujemy Ci Szanowny Księże Jubilacie, że zechciałeś powrócić do naszej małej parafii, w której głosiłeś Słowo Boże przez 8 lat jako Proboszcz i cieszysz się z nami swą 50 -letnią posługą Bogu i wiernym. Drogi Jubilacie w dniu tak uroczystym, życzymy oprócz krzepkiego zdrowia, byś nadal umacniał serca ludu Bożego w postępowaniu zgodnie z nauką kościoła w drodze do nieba. Niech Św. Józef i Maryja Nieustającej Pomocy, swym płaszczem ochrania Ciebie na codziennej drodze do wielkiego celu. 

Opracowanie: Bożena Chodorek

Zdjęcia: Anna Nowak

Kontakt

Parafia pod wezwaniem
św. Józefa Oblubieńca NMP
Biskupice 19
27-580 Sadowie
tel. 15 8692992

Msze Święte

niedziele i święta: 830, 1000, 1200

 w maju: 1000, 1200, 1800 

 w październiku: 1000, 1200, 1700

 w dni powszednie: 1800

Ofiara na Kościół

Drodzy Goście jeśli chcecie wesprzeć finansowo dokończenie budowy naszego Kościoła prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na poniższe konto:

PKO BP SA Oddział w Sandomierzu
Numer rachunku:
25 1020 4926 0000 1802 0040 3436
Bóg zapłać.